Kuvagalleria
Uusi SeaKing 9.8hv, 2 syl. perämoottori, Ovh. 2190e
Tuotteen kuvaus
Kunto: Uusi
Uusi käyttämätön SeaKing 9.8 hv, 2 syl. 4-tahti perämoottori
Kevyt rakenne. luotettava käynnistys ja tehokas 2-sylinterinen nelitahtimoottori tekevät tästä moottorista yhden luokkansa parhaista.
Moottori tulee alkuperäisessä pakkauksessa ja mukana kaikki alkuperäisessä pakkauksessa olevat tarvikkeet (mm. 12-litran erillinen polttoainesäiliö). Pakkaus avattu myyntikuvia varten.
Moottorilla on 3 VUODEN TAKUU. Kuitti mukaan, ostettu Bauhausista.
Moottori sama kuin vastaavan tehon Parsunissa ja Tohatsussa (tehty Tohatsun lisenssillä).
SeaKing perämoottoreita on myyty Suomessa jo lähes 20-vuotta. Seaking on menestynyt hyvin Suomessa tehdyissä pienempien perämoottorien testeissä. Markkinajohtaja mm. Australiassa ja Espanjassa. SeaKing moottoreissa käytetään vain laadukkaita osia ja niihin löytyy laaja varaosa- ja huoltoverkosto. Varaosaluettelo: https://parsun.eu/per%C3%A4moottori/varaosat/F9.8/
Tyyppi 4-tahti
Teho 9,8 Hp / 7,2 KW
2 sylinteriä
Paino 38 Kg
Moottori 209 cm3 OHC
Sytytysjärjestelmä CDI
Suurin käyntinopeus 5000-6000 rpm
Tyhjäkäynti 900-1000 rpm
Moottoriöljy SAE 10W 30/40, öljytilavuus 0,8 l
Peräöljy Hypoid Gear Oil, öljytilavuus 320 ml
Erillinen polttoainesäiliö 12 l
Polttoaine 98E tai pienkonebensa
Maksimikulutus 3,4 l/h
Rikinpituus: lyhyt
Käsikäynnistys
Ovh: 2190€
Tästä kesäksi täysin käyttämätön uusin malli vain 1390€
Sopimuksesta toimitus onnistuu Lahti-Pääkaupunkiseutu-Turku-Tampere välille ilman lisäkustannuksia. Myös paikan päältä nouto mahdollinen.
Hakusanat: Parsun 9.8, Tohatsu 9.8, 10hp, 10hv
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 12.5.2025 klo 12.10 ・ Ilmoituksen tunnus: 6495595