Kuvagalleria
Ateljè Katariina Sis Idman Hely 36-38
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
Koko: 36
Merkki: Muut
Väri: Valkoinen
Myydään upea Ateljè Katariina Sis Idman Hely hääpuku. Koko 10 (36-38), väri luxus silkkisatiini ivory (off-white)
Kaunis merenneitomalli, off shoulder olkaimet, sydänpääntie ja olkapäät paljastava yläosa. Mekossa on näyttävä laahus, jossa on ylhäältä alas napitus. Laahus on mahdollista nostaa ylös ompelijalla lisätyllä nappilenkillä vahvistettuihin nappeihin mekkoon tai kahdella lisätyllä rannelenkillä ranteeseen. Häävalssi onnistui hyvin tällä mekolla.
Häämekkoa on käytetty kerran viime kesänä 2023 omissa häissäni. Mekko on pesetetty pesulassa heti häiden jälkeen. Mekko edelleen valmistajan valikoimassa myynnissä: https://katariina.fi/collections/sis-idman-haapuvut/products/hely
Lyhennetty ompelijalla helmasta ja hieman off-soulder hihoista, jotta laskeutuvat kauniisti. Olen 169 cm pitkä + käytössä oli 7,5 cm korot.
Mukaan merenneitomalliin tarkoitettu Poirierin 1-vanteineen säädettävä vannehame (30-200J Ivory), Sis Idman aitoustodistus ja valkoinen pukupussi. Vannehame helpottaa kävelyä, jotta mekkoa ei tarvitse ns. potkia eteenpäin. Puku sijaitsee Espoon Leppävaarassa 600 m juna-asemalta.
rinnanympärys 85 cm
vyötärö 70 cm
lantio 95-100 cm
Puku on lyhennettävissä ompelijalla.
Hintapyyntö: 750e
Alkuperäinen hinta: häämekko 1499e + vannehame 89e + ompelijan muokkaukset 234e
Kuvat ottanut Santeri Laamanen. Myynnissä myös muualla. Laita rohkeasti viestiä ja kysy lisätietoja. Saa myös tulla sovittamaan ennen ostopäätöstä.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 18.6.2024 klo 16.04 ・ Ilmoituksen tunnus: 4721759