Kuvagalleria
Viikinki, Keskiaika - Kastikekaadin
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
Hui hui, hai hyygurdihalloum!! Tai jotain muuta vastaavaa laulua kuulen keskiaikaisista ilonpidoista, kun tätä outoa esinettä katselen. Tässä on nyt myyntiin tullut melkoisen jännittävän värimaailman ja muodon omaava keraaminen esine. Tämä on peräisin 30-luvulla syntyneen ihmisen jäämistöstä. Esineen ikä ei ole tiedossa. Pohjassa on tuntemattoman suuruuden signeeraus "Ernst 863". En tunne merkitystä.
Tämä esine, oletettavasti kolmijalkainen kastikekaadin, on siis sisältä lasitettua keramiikkaa. Kunto on hyvä. Ei näytä juurikaan käytetyltä. Ehjä siis. Sisältä esine on voimakkaan punaisella värillä maalattu ja tämä esine on suorastaan hämmentävän oudon näköinen outoine väriyhdistelmineen. Kuin jokin keskiaikainen tai sitten viikinkien pintojen taikaesine.
Tässä siis kunnon erilaista eksotiikkaa jonkun keräilijän tai kenties taikajuomantekijäin mökkipahaseen.
Voit noutaa tämän Turusta tai postitan.
Keramiikka Keraaminen Taikakalu Kaadin Kastikekaadin Kasari Kaatonokka Noita Taikajuoma Keskiaika Keskiaikaiset markkinat Viikinki
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 15.2.2024 klo 16.00 ・ Ilmoituksen tunnus: 2480508