
7 €
Vakuumipussi 16x25 tiheä ura 90my 50kpl
Ilmoitustyyppi: | Myydään | Ilmoitus jätetty: | 11 joulukuuta 21:47 | |
Toimitustapa: |
Lähetys
|
Lisätiedot
Markkinoiden paras vakuumipussi! Jos et ole
tyytyväinen saat rahasi takaisin.Jauhelihan 500g pakkaukseen passeli pussikoko.
Vakumointi jatkaa kalan ja lihan säilyvyyttä
huomattavasti!
Kestävästä 90 my paksuisesta nelinkertaisesta
monikerrosmateriaalista (PA/PE)
elintarvikekäyttöön valmistettu vakuumipussi,
jonka sisäpuolella oleva tiheä kuviointi toimii
ilmakanavana.Ilmakanavointi toisella puolella
toisen puolen ollessa sileä. Pussit soveltuvat
kaikkiin imeviin vakuumikoneisiin (Lava, Jolly,
Foodmax, Atemi, Food Saver, OBH Nordica, Titanic,
Tecla, jne.) Käyvät myös kammiokoneisiin mutta
niihin löytyy myös edullisempia sileitä pusseja.
Tuotetiedot lyhyesti:
- laadukas vakuumipussi elintarvikekäyttöön
- paksuus 90 my (PA/PE 20/70)
tiheä kuviointi (neste nousee vakumoinnin aikana
- hitaammin ja vakumointi on karkeaa pussia
nopeampaa ja vetää tiukempaan pakettiin)
- kestää pakastamisen, mikroaaltouunin ja
lämmittämisen +95 °C max ja 120 min +85
- ei käytetty pehmentimiä
- voidaan käyttää Sous Vide käytössä
Ilmakanavoidut vakuumipussit ovat 90 tai 160 my vahvoja nelinkertaisesta monikerrosmateriaalista (PA/PE) valmistettuja pusseja. Paksummat pussit soveltuvat vain laadukkaampiin vakuumikoneisiin, joissa saumausaikaa voi säätää riittävän pitkäksi. Pussin sisällä toisella puolella on micro rasteroidut ilmakanavat mitä kautta ilma poistuu pusseista imuvaiheen aikana. Micro rasteroinnin ansiosta nesteet nousevat pussista hitaammin vakumoinnin aikana ja vakumointi on nopeampaa kuin karkeita pusseja käytettäessä.
Nosta ilmoitus kärkeen
Siirry kassalle
Tai lähetä viesti
numeroon
numeroon
Maksukoodien luomisessa sattui virhe, koita myöhemmin uudestaan.
Tori.fi ei vastaa palvelussa ilmenevistä teknisistä vioista, huolto- tai asennustoimista aiheutuvista keskeytyksistä tai kolmansista osapuolista johtuvista tiedonsiirtoon liittyvistä ongelmista, häiriöistä tai katkoksista. Asiakkaan on mahdollista saada sähköpostitse kuitti ostoksesta antamalla sähköpostiosoite ennen maksun vahvistamista. Kuitin tilaaminen on asiakkaan vastuulla. Kuittia ei voi pyytää jälkikäteen. Tori.fi ei korvaa käyttö- ja sopimusehtositoumuksen jälkeistä maksutapahtumaa mikäli ilmoituksen tarkastuksessa ilmenee sääntörikkomuksia.
Ilmoittaja on kieltänyt telemarkkinoinnin.
Telemarkkinoija rikkoo lakia jos ottaa yhteyttä henkilöön, joka on kieltänyt telemarkkinoinnin. Ilmoittajana, voit kertoa meille luvattomasta telemarkkinoinnista käyttämällä asiakaspalvelun yhteydenottolomaketta.